TECHNIKA ZAMOCOWAŃ

Do płyt gips/kart.


 • Śruba typu Driva - NYLON

  Zastosowanie:
  Mocowanie w systemie płyt gipsowo- kartonowych.


  Opis produktu:
  Kołek wkręcany jest bezpośrednio w podłoże, wkręt natomiast do kołka po uprzednim przymocowaniu do niego montowanego elementu w sposób przetykowy. Szybki montaż: sztywny i samowiercący kołek. Idealne trzymanie mocowanego elementu płaskie i szerokie zakończenie z szerokim łbem.

 • Śruba typu Driva - metal

  Zastosowanie: 
  Mocowanie w systemie płyt gipsowo- kartonowych oraz w betonie komórkowym ze wstępnie nawierconym otworem Ø8 mm.

  Opis produktu:
  Kołek wkręcany jest bezpośrednio w podłoże, wkręt natomiast do kołka po uprzednim przymocowaniu do niego montowanego elementu.

 • Kołek rozporowy do pustych przestrzeni z wkrętem GKW 

  Zastosowanie:
  Mocowanie do lekkich zamocowań konstrukcyjnych w materiałach budowlanych o pustych przestrzeniach: płytach kartonowo-gipsowych, wiórowych, cegle dziurawce, sufitach podwieszanych itp.

  Opis produktu:
  Kotwa składa się z koszulki oraz wkręta z łbem stożkowym płaskim. Należy wykonać otwór montażowy: wiertło Ø10 mm. Konstrukcja kotwy umożliwia zablokowanie jej już w momencie osadzenia koszulki. Pełne zablokowanie kotwy osiąga się poprzez zaciągnięcie jej przez wkręt.

 • Kotwa sprężynowa sufitowa

  Zastosowanie: 
  Do lekkich zamocowań w płytach kartonowo-gipsowych, płytach wiórowych, stropach o pustych przestrzeniach. Do montażu karniszy, lamp, doniczek, reklam itp. 


  Opis produktu:
  Kotwa wykonana ze stali węglowej ocynkowanej elektrolitycznie. Dostępna w wersjach: ze śrubą,  z hakiem pełnym. Wkręt lub hak z gwintem metrycznym. Produkt dostarczany z podkładką stalową maskującą otwór oraz nakrętką regulującą długość haka lub wkręta.

 • Śruby Molly ze śrubą, z hakiem typu L, z hakiem typu C 

  Zastosowanie:
  Do  zamocowań w płytach kartonowo-gipsowych, stropach o pustych przestrzeniach i sufitów podwieszanych,do mocowania na podłożach o małej nośności.

  Opis produktu:
  Kotwa wykonana ze stali węglowej ocynkowanej elektrolitycznie. Konstrukcja kołka umożliwia "rozłożenie" się w pustej przestrzeni. Posiada dużą wytrzymałość na wyrywanie. Ząbki w kołnierzu uniemożliwiają  obrót  kołka  podczas  montażu. Dzięki konstrukcji kołka nacisk rozłożony jest na dużą powierzchnię podłoża, co umożliwia przenoszenie stosunkowo dużych obciążeń. Kołek jest ognioodporny.